Zdrowe paznokcie

Kilka porad odnośnie pielęgnacji skórek wokół paznokci

Dylematem, z którym boryka się kilka pań są skórki. Delikatna część, jaka przy nie odpowiedniej odnowy pęka, jest bolesna oraz mało gustownie wygląda.

Jak usuwać skórki?

Skórki trzeba usuwać drewnianym patyczkiem, po wcześniejszym zmiękczeniu ich odpowiednim środkiem też kremem. Nie trzeba ich wycinać też usuwać pilnikiem z płytki. Gdy skórki same ulegają pęknięciu jest to znak, iż ulegają wysuszeniu oraz trzeba częściej stosować kremy do rąk, najlepiej z gliceryną.

Zabiegi pielęgnacyjne

Pierwszorzędną drogą wzmacniającą płytkę paznokciową oraz skórki jest moczenie paznokci w podgrzanym oleju słonecznikowym z uzupełnieniem soku z cytryny.

Można także wykąpać paznokcie w miseczce z podgrzaną rycyną. Będzie to tymczasem efektywne, kiedy przedtem wygładzimy paznokcie, maczając końce palców w przekrojonej na pół cytrynie.

Do przywrócenia paznokciom blasku mamy możliwość zrobić nadal jeden kompres. Paznokcie po nim staną się lśniące oraz gładkie. Konieczna jest podgrzana parafina, do jakiej dodajemy 5 kropli soku z cytryny oraz dwa łyżeczki oleju rycynowego. W tej miksturze zanurzamy paznokcie na 20 chwil, po wyjęciu nakładamy na nie plastikowe rękawiczki też woreczki oraz owijamy ręcznikiem.